Přijímání nových žáků

Studium na ZUŠ je určeno pro žáky od 5ti let a je nastaveno tak, že provází žáka až do dospělosti.

Pro přijetí je nutné vyplnit online přihlášku a následně vykonat přijímací talentovou zkoušku. Více informací získáte zde.

Jak probíhá studium

• Hudební obor – jednou týdně probíhá individuální výuka (domluva s učitelem) a jednou týdně kolektivní výuka hudební teorie (pouze do 5. ročníku – dle rozvrhu). Později se přidává komorní hra či souborová hra.
  • Výtvarný obor – výuka probíhá jednou týdně blokově ve skupině dle rozvrhu.
  • Literárně dramatický obor – výuka probíhá jednou týdně blokově ve skupině dle rozvrhu.

Během roku žáci prezentují výsledky práce na interních, třídních a veřejných koncertech, výstavách, divadelních vystoupeních a dalších akcích.

Délka studia

Studium je rozděleno do tří stupňů:

Přípravné studium 1. stupně

•  určeno pro předškolní děti a žáky 1. třídy ZŠ ve věku 5 – 6 let

Přípravné studium 2. stupně

• určeno pro starší žáky, kteří nastupují bez absolvování 1. stupně

1. stupeň – pro žáky od 7 let

• studium trvá 7 let

2. stupeň – pro žáky od 14 let

• studium trvá 4 roky

Po ukončení II. stupně je výjimečně možné pokračovat ve studiu pro dospělé další 4 roky (dle kapacity a potřeb školy).

Domluva rozvrhu

Od přípravného týdne (poslední týden v srpnu) lze s vyučujícími domlouvat rozvrh telefonicky. Nové žáky zpravidla kontaktují vyučující. Osobní domluva rozvrhu je možná v první den školního roku a to ve všech budovách ZUŠ.

Nedílnou (povinnou) součástí výuky Hudebního oboru je docházka do výuky Hudební nauky, do které se lze zapsat buď elektronicky přes rezervační systém, nebo se telefonicky domluvit s učitelem hudební nauky. Elektronická rezervace Hudební nauky se nevztahuje pro výuku na pobočkách ZUŠ.

Výtvarný a Literárně-dramatický obor má předem stanovený čas výuky a informace o domluvě rozvrhu jsou zasílány v přijímacích dopisech.

Ve Výtvarném oboru je osobní domluva rozvrhu možná v prvním týdnu školního roku v budově Dr. Slavíka 1062, Roudnice nad Labem.

V Literárně-dramatickém oboru vyučující kontaktujte žáky pro domluvu rozvrhu zpravidla telefonicky.

Kolektivní výuka začíná v září od druhého týdne.

V případě dotazů nás kontaktujte pomocí formuláře na webových stránkách nebo e-mailem: info@zus-roudnicenl.cz.