Komorní sbor

Komorní sbor vede p. uč. Miroslava Šikulová. Žáci se postupně seznamují s pěveckou literaturou klasickou i populární. Pravidelně vystupují na školních i veřejných koncertech. Nejvyspělejší žáci mají možnost vystoupit i s dalšími komorními tělesy, tanečním i dechovým orchestrem naší školy.

Flétnový soubor JAMAFLET

Flétnový soubor JAMAFLET vede p. uč. Jaroslava Maťáková a jeho složení se mění každý školní rok. Vznikl na základě potřeby využít v souborové hře mírně pokročilé i pokročilejší žáky, kteří se z kapacitních či jiných důvodů nemohou uplatnit v orchestrech naší školy. Repertoár souboru je rozmanitý, od klasiky k populární hudbě.

Smyčcový soubor

Smyčcový soubor vede p. uč. Jiří Panchartek. Počet a složení hráčů je variabilní, dle potřeb houslové, popř. violoncellové třídy. Je velmi dobrou průpravou budoucích orchestrálních hráčů, kteří zpravidla pokračují do Tanečního orchestru.

Ambiam

Soubor Ambiam, který se zabývá interpretací irských a skotských písní, založil na naší škole v roce 2011 p. uč. Mark Johnston. Předává tak žákům své bohaté zkušenosti s folklorem svého rodiště.

Soubor pravidelně vystupuje na Keltských dnech v Budyni nad Ohří, účastní se oslav Dne svatého Patrika, koncertuje v ČR i v zahraničí (Anglie). Ambiam spolupracuje s nejrůznějšími tělesy (skupiny Ceol Tire z Manchesteru, taneční skupina Caledonian Club).

Odkaz na internetové stránky souboru Ambiam.

Ambiam na YOUTUBE

Akordeonový soubor

Akordeonový soubor vede p. uč. Milena Salačová. Složení akordeonového souboru i menších komorních uskupení (akordeonová dua, tria) vychází z potřeb akordeonové třídy. Žáci se zde učí v komorní a souborové hře především práci na společném díle.

Marching band

Soubor bicích nástrojů „Marching“ má v současnosti 12 členů, vedoucím souboru je p. uč. Jaromír Novák. Repertoár tvoří skladby amerických skupin bicích nástrojů anebo současná originální tvorba. „Marching“ vystupuje buď samostatně anebo společně s Dechovým orchestrem mladých.

Kytarový soubor

Kytarový soubor „Legenda“ vede p. uč. Zdeněk Černý. Soubor vystupuje převážně jako kytarové kvarteto. Repertoárově se zaměřuje jak na hudbu klasickou, tak na hudbu populární.

Multiinstrumentální soubor

Soubor různých hudebních nástrojů a zpěvu vede p. uč. Mgr. Petr Janda. Soubor interpretuje skladby různorodého žánrového zaměření, od lidové písně a populární hudby až ke zjednodušeným úpravám klasických skladeb.

Soubor zobcových fléten

Soubor zobcových fléten vede p. uč. Martina Halaby Štěrbová, žáci hrající na všechny druhy zobcových fléten v něm využívají a rozvíjejí dovednosti získané v individuálních hodinách a v kolektivu se učí spolupráci a souhru. Pravidelně vystupují na veřejných koncertech a akcích školy.