Literárně-dramatický obor

Náplň a cíle výuky

Základním principem literárně dramatické výchovy je dramatická hra a improvizace, která podněcuje a posiluje pozornost a soustředění, představivost, fantazii, myšlení, pohybovou kulturu, komunikaci slovní i mimoslovní, techniku řeči a projevu vůbec. Všemi těmito prostředky působí především na utváření osobnosti dítěte. Výchovná dramatika vede k osvojení mnohých dovedností nutných nejen při výkonu hereckého povolání ale i v jiných profesích a k tvořivému řešení situací a úkolů. Rozvíjí slovní zásobu, představivost, cit pro pravdivé jednání, přímé slovní vyjádření, prohlubuje pohybové a rytmické cítění. Žáci se zbavují trémy, pěstují kulturu řeči a celkového projevu. Jsou směrováni k uměleckým projevům jako i k hlubšímu a citlivějšímu vnímání a chápání umění a kultury.

V průběhu studia se žáci připravují a podílí na vzniku divadelních představení, které prezentují na veřejnosti. Učí se moderovat školní a veřejná vystoupení. Podnikají exkurze do dabingového studia a navštěvují divadelní představení. Součástí výuky je i příprava na konkurzy do filmů a seriálů, kde naši žáci úspěšně získávají filmové role.

Organizace výuky

Žáci jsou vyučováni ve skupinách v počtu max 10 žáků.
Výuka přípravného studia probíhá formou kolektivní výuky jednou týdně v délce 2 vyučovacích hodin.
Výuka pro 1. stupeň probíhá formou kolektivní výuky jednou týdně v délce 2-3 vyučovacích hodin, výuka pro 2 stupeň probíhá jednou týdně v délce 3 vyučovacích hodin.

V literárně-dramatickém oboru vyučujeme předměty

• Divadelní kultura
  • Dramatická průprava
  • Dramatická tvorba
  • Hlasová tvorba
  • Práce v souboru
  • Přednes
  • Sólový projev
Délka studia

• Přípravná dramatická výchova: 1–2 roky (5–6 let)
  • Základní studium I. stupně: 7 let (od 7 let)
  • Základní studium II. stupně: 4 roky (od 14 let)

Vyučování probíhá v budově ZUŠ Rvačov 112 na malém sále.

Výuku vede paní učitelka BcA. Eva Synková Reitererová.

Máte-li zájem o podrobnější informace, kontaktujte prosím učitelku Literárně-dramatického oboru.