Přihlášení do ZUŠ

Pro přijetí Vašeho dítěte do Základní umělecké školy Roudnice nad Labem je třeba vyplnit elektronickou přihlášku, kterou naleznete zde. Na základě odeslané přihlášky vám bude zaslána pozvánka k talentovým zkouškám, které se konají zpravidla na konci školního roku.

Žáci přípravného studia ve věku 5–6 let talentové zkoušky neabsolvují a poodeslání přihlášky obdržíte e-mail s informacemi o studiu.

Požadavky k talentovým zkouškám

Ke zkouškám do Hudebního oboru požadujeme lidovou píseň dle vlastního výběru a schopnost vytleskat slyšený rytmický útvar. V případě potřeby mohou zkoušející požadovat i další úkony ke zjištění talentu dítěte, např. intonace slyšeného tónu, rozeznání počtu slyšených tónů a další.

Náplní zkoušek pro Výtvarný obor je kresba na zadané téma. Veškeré pomůcky budou k dispozici.

Náplní zkoušek v Literárně-dramatickém oboru je zjišťování hlasové připravenosti, recitace básně a schopnost spolupráce se zkoušejícím.

Informace o přijetí

O výsledku talentové zkoušky vás budeme informovat přijímacím dopisem (Rozhodnutí o přijetí do ZUŠ), který budeme zasílat v průběhu července na Vámi zadanou adresu v přihlášce. V případě nepřijetí ke studiu Vás budeme informovat e-mailem. Pokud dítě není přijato, je to z důvodu naplněné kapacity školy a musíte vyčkat, až se místo ke studiu uvolní.

Elektronická žákovská knížka

V srpnu Vám na kontaktní e-mail budou zaslány přihlašovací údaje, pomocí nichž se přihlásíte do systému elektronické žákovské knížky. Zde můžete kontrolovat studium dítěte, komunikovat s učitelem, omlouvat nepřítomnost dítěte nebo se zapsat do Hudební nauky pomocí rezervačního systému. Naleznete zde také údaje k platbám školného. Sourozenci jsou v systému propojeni a jejich zákonní zástupci obdrží jedno přihlášení do systému, kde se zobrazí studia všech dětí. Pokud byste měli potíže s přihlášením, neváhejte kontaktovat vedení školy.

V případě, že se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete, že Vaše dítě nenastoupí ke studiu na Základní umělecké škole, neprodleně o tom informujte vedení školy. Umožníte tak nástup ke studiu jinému uchazeči.

Online žákovská knížka